0536 944 54 44
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Emaye Kase Modası

09 Temmuz 2021
127 kez görüntülendi
Emaye Kase Modası

Emaye Kâse

Emaye kâseler ve diğer tüm emaye ürünleri hayatımızı renklendirebilecek, günümüzün güzel geçmesini sağlayabilecek mutfak ürünlerindendir. Sıradan mutfak gereçlerinden emaye ürünlerini ayıran en önemli sebep de budur. Gerek canlı renkleri ile gerekse de şık motifleri ile bulundukları her alana renk katan emaye ürünler günümüzde olmasa da yakın geçmişte her evde bulunan mutfak gereçleri idi. 2000’li yıllardan öncesini yaşamayan kişiler emayeleri bilmese bile aile büyükleri mutlaka emaye mutfak gereçlerini hatırlayacaktır.

Emaye Servis Tabağı Petrol Yeşili

                                           Emaye  Petrol Yeşili

Emaye ürünlerin popüler olduğu dönemlerde emaye kâseler de her ev de bulunurdu. Geçmişin popüler mutfak gereçleri günümüzde tekrar eski popülaritesini yakalıyor.

Isıda kullanımı;

Emaye kâseler diğer emaye ürünler gibi tüm ısı kaynaklarında kullanılabilir. Ayrıca geleneksel pişirme yöntemi olan odun ve kömür ateşinde de emaye kâseleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Emaye kâseler emay denilen yüksek derecelere karşı dayanıklı bir cila ile kaplanmaktadır. Bu yüzden de emaye kâseler ve diğer tüm emaye ürünler 450 derece ısıya kadar dayanabilir. Hatta piyasadaki tüm mangallarda emay dediğimiz malzeme ile üretilir.  Emay kâsenizi her türlü ısı kaynağında tereddüt etmeden kullanabilirsiniz.

Pişirme yöntemleri;

Emaye kâseler ve diğer emaye ürünler her türlü pişirme tekniğine de uygundur. Zira emaye ürünler merkezden aldığı ısıyı eşit bir biçimde tüm yüzeye dağıtır. Bu sebeple de kısık ateşte uzun süre pişmesi gereken bazı yemekleri daha kısa sürede enerjiden ve zamandan tasarruf ederek pişirmeniz mümkün olacaktır.

Emaye Fırın Tepsisi Ve Emaye Servis Tepsisi Büyük Boy Kırmızı

                                      Emaye Büyük Boy Kırmızı

Koku;

Emay adı verilen bu cila sadece kâse gibi mutfak gereçlerinde değil, sıhhi tesisat malzemelerinde ve hatta dayanıklı ev aletlerinde de kullanılır. Buna en güzel örnek ise buzdolabıdır. Buzdolaplarının iç kısmı emay ile kaplanır. Emay ile kaplanmasının nedeni ise cilanın koku ve tat olarak nötr bir malzeme olmasıdır. Bu sebeple emaye kâseler içerisinde muhafaza edeceğiniz yiyecekler tat ve kokularında hiçbir değişiklik meydana gelmez.

Emayenin temizliği;

Emaye mutfak gereçleri camsı yapıya sahip bir cila ile kaplandıkları için kolay temizlenirler. Elde yıkama esnasında zorluklar yaşamazsınız. Bulaşık makinesinde de gönül rahatlığı ile emaye kâse ve diğer emaye ürünlerini zahmetsizce yıkayabilirsiniz.

Elde yıkama esnasında bulaşık teli gibi sert cisimleri emaye kâsenizin yüzeyine sürtmediğiniz sürece hiçbir sorunla karşılaşmazsınız.

Geri dönüştürülebilir;

Emayeler tamamen geri dönüşebilir bir yapıya sahiptir. Bunun nedeni ise hiçbir yapay element kullanılmamasıdır. Bu sayede çevre dostu bir mutfak gerecine sahip olmuş olursunuz.

Anti bakteriyel;

Emayeler kâseler ve tüm emaye ürünler hakkında en önemli detay ise emaye ürünlerin anti bakteriyel özelliğe sahip olmasıdır. Böylelikle gıdaların saklanma ömrü uzarken hiçbir bakteriye de geçit verilmez. Sağlık için son derece önemli olan bu bilgi emayeleri vazgeçilmez hale getiriyor.

Emaye kâse özellikleri;

  • Anti bakteriyel
  • Kolay kolay çizilmez
  • Nikel alerjisi olanlar kullanabilir
  • Yüksek sıcaklıklara karşı oldukça dayanıklı
  • Yemekler yapışmaz, dibi tutmaz
  • Her türlü ısı şekline uyumlu
  • Geri dönüştürülebilir, çevre dostu

Piyasada ki tüm kâse modellerine göre birçok avantajı bulunan emaye kâseler hem işlevselliği ile hem de tasarımları ile bu alanda lider konumda bulunuyor.

Emaye yapışır mı?

Bu soruya cevap kesinlikle hayırdır. Emaye yapışmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?