Blog

Emaye Kupa Bardaklarda 2022 Sezonu

Emaye Kupa Bardak

Emaye mutfak ürünleri sıradan mutfak ürünlerine nispeten çok daha faydalı ve sağlıklıdır. Bu nedenle de günümüzde tekrar kullanılmaya, tercih edilmeye başladı. Günümüzde tekrar diyoruz çünkü bir zamanlar Türkiye’de en çok tercih edilen mutfak ürünlerinin başında emayeler gelirdi. Çirkin ve haksız karalamalar neticesinde popülerliğini yitiren emaye mutfak gereçleri günümüzde hak ettiği değeri tekrar kazanmakta. Sıradan mutfak gereçlerine göre çok daha sağlıklı olan emaye mutfak gereçleri özenli kullanım ile yıllarca mutfaklarda yerini koruyacaktır. İlk gün ki parlaklığı, canlılığı uzun yıllar size mutfağınızda ve sofralarınızda eşlik edecektir.

Neden Emaye Kupa?

  • Emay nedir?

‘’Emaye’’ kelimesi aslında ‘’emay ile kaplı’’ anlamına gelmektedir. Emay ise cisimlerin üzerine kaplanan camsı yapıya sahip, pürüzsüz bir tür ciladır. Emay adı verilmiş bu cilanın tarihi ise milattan önce 5. yüz yıla kadar dayanmakta. O dönem de kullanım alanı değerli mücevheratlar olan emay, günümüze kadar sanayileşmenin etkisi ile birlikte birçok alanda tercih edilir hale gelmiştir. Emayın farklı birçok alanda tercih edilmesinin sebebi ise dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı olmasıdır. Özellikle yüksek derece ısılara karşı oldukça dayanıklı olan emay, bu özelliği ile mangal çeşitlerinin hepsinde kullanılan tek maddedir. Emay birçok doğal bileşenin bir araya gelmesi ile oluşan bir maddedir. Bu nedenle sağlığa herhangi bir zararı söz konusu değildir.

  • Emaye ve sağlık

Emaye kupalar ve diğer tüm emaye mutfak gereçleri üretimi esnasında emay dediğimiz cila cisimlerin üzerine kaplanır ve daha sonrasında yüksek ısılara sahip özel fırınlarda pişirilerek dondurulur. Bu esnada bileşenler arası boşluk azalır ve tamamen pürüzsüz yüzeye sahip emay kaplandığı cisme anti bakteriyel özelliğini katar. Emaye mutfak gereçleri bu yüzden çok daha sağlıklı mutfak gereçleridir. Camsı yapıya sahip emaye kupalar ve mutfak gereçlerinin temizliği de çok daha kolay olmaktadır. Emaye kupa ve emaye mutfak gereçlerinin tamamı elde yıkanabileceği gibi bulaşık makinesinde de yıkanabilir.

  • Emaye kupa avantajları

Kupa bardaklar ile genelde kahve vb. sıcak içecekler tüketilmektedir. Çalışırken, sohbet ederken veya dinlenirken sohbete dalarak, işe odaklanarak kupa bardağımızdaki içeceğimizi sıklıkla unutabiliyoruz. Bu da içeceğin soğumasına sebep oluyor. Emaye kupa bardaklarda ise sohbete dalsanız da, işinize odaklanarak kahvenizi unutsanız da içeceğiniz sıcaklığını korur. Emaye mutfak gereçleri ve emaye kupalar içerisindeki besinin sıcaklığını uzun süre korur. Soğuğu soğuk, sıcağı ise sıcak tutabilmektedir. Emaye kupa bardaklar ile kahve keyfiniz bozulmadan işinize odaklanabilir, sohbete dalabilirsiniz.

Emaye Kupalar

Emayeler şık tasarımlara sahip eşsiz sanat eserleridir. Emaye kupalar da şık tasarımları ve canlı renkleri ile hem mutfağınızı renklendirecek hem de misafirlerinize görsel şölen sunacaktır. Emaye kupalar ile servis edeceğiniz kahveler sunumunuzu da güzelleştirecektir.

Emaye mutfak ürünlerini kullanırken nelere dikkat etmeli?

Emaye kupa ve emaye mutfak gereçlerinin kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Emayeler sadece ve sadece derin çizilmelere maruz kaldığı zaman insan sağlığına zararlıdır. Bu sebeple de emaye ürünlerinizi temizlerken ve kullanırken emayeler ile birlikte sert cisimler kullanmaktan kaçınmalısınız. Elde yıkama esnasında bulaşık teli gibi sert ve çizici temizlik ürünleri kullanmak sakıncalıdır. Emayeler pürüzsüz yüzeylere sahip ürünlerdir. Bu nedenle de bulaşık teli kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Bulaşık süngerinin yumuşak dokulu tarafı oldukça yeterli olacaktır.

  1. Emaye mutfak ürünleri her türlü ısı verici madde de kullanılabilir. Buzdolabında saklanılabilir, bulaşık makinesinde yıkanabilir.
  2. Emayeler dikkatli ve özenli kullanım ile nesilden nesile aktarılacak kadar dayanıklı ve uzun ömürlü ürünlerdir.

emaye kupa bardak

Önceki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir