Blog

EMAYE SAKLAMA KAPLARI

 

EMAYE SAKLAMA KAPLARI

Emaye mutfak ürünleri her ne kadar günümüz koşullarında ön yargı ile yaklaşılsa da hala en popüler ve en sağlıklı gıda pişirme ve saklama ürünleridirler. Aksini hiç kimse iddaa edemez. Bazı sosyal medya mecraları ve sunum şekilleri ticari olarak ön plana çıktığından bu yana tekrar kendisini gösteren emaye ürünler ülkemizde oldukça büyük bir yere sahiptirler. Kahvaltı salonlarının ve bir çok kafe ve restorantın sunumlarında sıklıkla kullandıkları bu ürünler aslında hiçbir zaman modaları geçmeyecek. Teknoloji geliştikçe formları değişecek ama önemleri daha da artacaktır. Emaye pişirme ve sunum öğelerinin yanında emaye saklama kapları apayrı bir yere sahiptir.

 

 

Emaye Saklama Kapları Sağlıklı mıdır?

 

Gerek evde gerek işyerlerinde yemek pişirirken en çok kullandığımız emaye tencere ve tavaların yanında bunları muhafaza etmek içinde bir takım malzemeler mevcuttur. Sadece bununla da sınırlı değildir aslında. Sağlıklı bir öğrenci öğle yemeği hazırlayıp onu okulda güvenle yemesi içinde çocuklarımıza hazırladığımız yemekleri taze ve sağlıklı muhafaza edebileceği Emaye kaplar vardır. Emaye kapları tek tek olmasının yanında bu emaye saklama kaplarının setleri de mevcuttur ve genellikle bu şekilde satılmaktadırlar. Biz değerli tüketicilerin genel ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda oluşturulan. Günümüzde nostaljik yapılarını koruyarak tekrardan imal edilen çiçekli modellerinin yanında çok fazla renk alternatifinin günümüz modern çizgisine uyarlanmış tek renkte ve parlak yüzeyleri ile adeta bizleri büyüleyen. Yine günümüz şartlarında sağlığın simgesi emaye saklama kapları farklı fiyat aralıklarında bizlerin beğenisine sunulmaktadır. Bu emaye kaplar daha ziyade yemek saklama kapları olarak kullanılsa da baharat, çay ve kahve saklamak için de kullanılabilirler. Çiçekli desenli ve eskitme görünümleri ile evlerinizde vintage tarzı bir mutfak için mükemmel bir dekor ve aynı zamanda kullanışlı bir ürün elde edebilirsiniz. Evinize ve mutfağınıza nostaljik bir hava katabilir bir cazibe oluşturabilirsiniz.

 

 

 

Artan yemeklerimizi ve raflarda düzenli bir saklama koşulu sağlamanın temel malzemesidir aslında emaye saklama kapları. Küçük çocuklar için sevimli karakterlerinden tutun da ebeveynlerin beğenisine sunulmuş çiçekli modellerine varıncaya kadar geniş bir yelpazeye sahip emaye saklama kapları ve fiyatları oldukça değişkendir. Bu ürünler eskilerden bu yana yapımı ve teknolojisi oldukça değişmesine rağmen bazı şeyler geleneksel bir şekilde elle yapıldıkları için aynı şekilde süregelmektedir. Ancak eskiler bunlara hala “ Çinko” diye hitap etmektedir. Buradan küçük bir bilgi vermemiz gerekirse; işlenmesi kolay olduğundan 60 ve 70 li yıllar ve öncelerinde çinko metali kullanılıp emaye kaplansa da günümüzde daha ziyade sağlıklı beslenme ve hijyen koşullarında ki ihtiyaç ve gereksinimlerden ve yasal zorunluluklardan kaynaklı olarak çelik sac ile şekillendirilen kalıplar üzerleri emay ile kaplandıktan sonra ağız kısımları kendinden kıvrımlı olanlar ve bir sac ile kaplananlar olmak üzere iki şekilde üretilmektedirler.

Çelik sac kalınlığı ve üzeri kaplanan malzemeye göre emaye saklama kapları fiyatları değişkenlik göstermektedir. Isıtma amaçlı, saklama ve düzenleme amaçlı olarakda kullanabileceğiniz bu emaye saklama kapları bir kaza sonucu elinizden düşse de eğer iç kısmında değilse sırrın attığı kısım gönül rahatlığı ile ürünü kullanmaya devam edebilirsiniz. Görünen siyah kısım astardır. Sağlıkla ilgili bir sorun çıkarmayacak sadece görüntü açısından bir rahatsızlık verecektir. Aslında vintage tarzı sevenler için bulunmaz nimet olsa da biz emaye kullanmayı çok seviyoruz ve herkesin sağlıklı bir ürün olan emaye kapları kullanmasını naçizane tavsiye ediyoruz.

Emaye saklama Kapları Fiyatları

Daha öncede bahsettiğimiz üzere, mutfak ve sunumda kullanmış olduğumuz birçok saklama ve düzenleme gereçleri farklı malzemelerden imal edilmektedirler. Galvaniz, porselen, seramik, plastik ve emaye ile kaplanmış olan saklama kapları bizlerin bu dağınık yaşantımızda en büyük yardımcılarıdırlar. Bu ürünler kullanılan malzeme üretici firma koşulları ve marka bilinirliliklerine ve yapılan çalışmalar doğrultusunda farklı maliyetlerle elde edilir ve satılırlar. Burada belki de sağlıklı olmaları, faydaları ve ölçülerine göre fiyatlar değişkenlik gösterecektir. Emaye saklama kapları fiyatları da benzer koşullarda değerlendirilmektedir. Ancak Bunların arasında emaye saklama kabı fiyatları diğerleri ile karşılaştırıldığı zaman fayda maliyet açısından değerlendirildiğinde çok ama çok uygun fiyatlarda üreticiyle buluşmaktadır.

 

Mutfak ve buzdolabınızın içini daha düzenli tutabileceğiniz, sağlıklı yapıları ve birbirinden farklı renk ve desende emaye saklama kaplarına mağazamızdan ve online mağazamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Sağlıkla kalın.

 

Önceki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir