0536 944 54 44
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Emaye Salata Kasesi

27 Aralık 2022
50 kez görüntülendi
Emaye Salata Kasesi Gri

Emaye Salata Kasesi Gri

 

Emaye Salata Kasesi

 

Çap: 20 cm
Derinlik: 7 cm
Renk: Gri
Kapasite: 1 lt
Materyal: Çelik Sac / Emaye

Emaye Salata Kasesi ile benzer renklerde emaye tabak, emaye kupa ve diğer emaye ürünler ile bir set oluşturabilir canlı ve harika bir emaye set sahibi olabilirsiniz.
Ev ve işyeri kullanımına uygun yapıda ve tasarımda olan kaseleri, kamp ve piknik aktiviteleriniz için de kullanabilirsiniz. İç içe oldukça az yer kaplayan ve kullanım alanı geniş olan bu sağlıklı ve şirin kaselere hayatınızda daha fazla yer verin.

Emaye Kase Nedir?

Emaye salata kasesi, eskilerin çinko kase dedikleri şimdilerde emaye kaplamaya uygun kalitedeki sac’ın emaye ile kaplanması sonucu oluşmuş son derece sağlıklı yiyecek kaplarıdır.

* Porselen emaye cam ve çeliğin pozitif özelliklerini mükemmel bir şekilde 800 – 850 °C de birleştirerek, pişirme ve sunum amaçlı mutfak ürünleri adı altında çok daha başarılı bir malzeme ortaya çıkarır.

Emaye salata kasesi işletmelerde porsiyonluk salataların servisi, evlerde özel davetlileriniz için hazırlayıp sunmak istediğiniz enfes tarifler için idealdir.
Emaye salata kasesi sofralarınıza görsel açıdan eşsiz bir dokunuş yapabileceğiniz en sağlıklı çözümlerdir.

Diğer taraftan daha büyük emaye kaseler ile emaye hamur yoğurma kabı olarak kullanabileceğiniz bu sağlıklı emayeler, kapasiteleri ile midelerinize, canlı renk seçenekleri ile hem gözünüze hem de mutfak dekorunuza hitap edeceklerdir.

12 cm olan emaye kase modelleri çorba kasesi olarak en ideal boydur.

Çocuk menüleri, farklı et yemekleri ve yanlarında verilen soslar için kendi emaye kase setinizi farklı boylardaki seçenekleri ile oluşturabilirsiniz.

Emaye Kase Çeşitleri Sağlıklı mıdır?

* Tamamen doğal malzemelerden üretildikleri için son derece sağlıklı ürünlerdir.
* Toksik değildir.
* Son derece sert ve pürüzsüz materyaldir. Isıya maruz kalsalar da bir salınımları olmaz, çözülmezler. Bu da sağlık açısından bir riski olmadığı anlamına gelir.
*- Temizlenmesi kolay ve anti bakteriyeldir. – pürüzsüz paslanmaz gözeneksiz yüzey, yiyecekleri pişirirken, fırınlarken ve saklarken mükemmel düzeyde hijyen sağlar.

Emaye Kase Bakım ve Kullanımı

Emayeci emaye kase modelleri bulaşık makinesinde yıkanabilir. Ancak, gelecek nesillere kadar uzun ve ışıltılı kullanım için elde yıkamanızı tavsiye ediyoruz.

Emaye Kase Bakım ve Temizleme İpuçları

Emaye Kaselerin Bulaşık Makinesinde Temizlenmesi

Bulaşık makinesine koymadan önce üzerindeki yiyecek artıklarını veya yanmış yiyecekleri çıkarın, yanmış yapışmış yiyeceklerin üzerine hafif ılık ya da sıcak su dökün az miktar jel bulaşık deterjanı koyun, yumuşak bir fırça ya da sünger ile hafifçe ovarak yüzeyi kirden arındırın, ardından ılık suyla durulayın. Bulaşık makinesine yerleştirdikten sonra hassas cam temizleme programını kullanın.

Emaye Kaselerin Elde Temizlenmesi

* Jel bulaşık deterjanları ve bulaşık süngeri ile yıkanmasını öneriyoruz.
* Emaye kâseler üzerinde oluşan siyah çizgiler genelde paslanmaz çelik çatal kaşık bıçakların metal aşınmasıdır, yumuşak bir bulaşık jeli ile ovularak giderilebilir.
* Eğer leke kalmışsa ılık bir suya çok az sirke ilave ederek yumuşak bir bez ile ovmak yeterli olacaktır.
* Su lekeleri kalmaması ve nem ortamı oluşmasına engel olmak için yıkama sonrası güzelce kurulandığından emin olun.

Emaye Salata Kasesi – Emaye Ürünler – Emaye Kase

Emaye mutfak ürünleri, mutfakta kullanılacak olan gereçlerin, aksesuarların ve ev eşyalarının üretimi ve satışıyla ilgilenen bir ürün kategorisidir. Bu ürünlerin yapımında genellikle seramik, porselen veya cam gibi malzemeler kullanılır. Bu malzemelerin kullanımı, emaye mutfak ürünlerinin sağlam, dayanıklı ve kullanımı kolay olmasını sağlar. Ayrıca emaye mutfak ürünleri genellikle yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır ve bu nedenle fırında pişirme veya ısıtma işlemleri için de uygun olabilirler.

Emaye mutfak ürünleri arasında tencereler, tavalar, bıçaklar, mutfak bıçakları, çatal-kaşık setleri, güveçler, yemek pişirme aletleri, bulaşık makinaları ve mutfak düzenleme ürünleri gibi çeşitli ürünler bulunur. Bu ürünler mutfak işlemlerinde sıkça kullanılır ve mutfaklarda bulunması gereken önemli eşyalardır. Örneğin, tencereler ve tavalar yemek pişirme işlemlerinde kullanılırken, bulaşık makinaları ise yemek yapımı sırasında oluşan bulaşıkların yıkanmasında kullanılır.

Mutfak bıçakları ise yemek hazırlama sırasında sebze ve et kesme işlemlerinde kullanılır. Emaye mutfak ürünleri genellikle estetik görünümleri nedeniyle tercih edilirler. Ayrıca bu ürünlerin çoğu toksik maddeler içermezler ve bu nedenle sağlıklı bir mutfak ortamı oluşturmada da yardımcı olurlar. Ancak emaye mutfak ürünleri bazen düşük sıcaklıklarda kırılgan olabilir ve bu nedenle dikkatli kullanılmaları gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?