12 cm Tabaklar, Tabaklar

Emaye Tabak 12 cm Petrol Yeşili

Emaye Tabak 12 cm Petrol Yeşili

 

Emaye Tabak 12 cm Petrol Yeşili

Çap: 12 cm
Derinlik: 1,4 cm
Renk: İç Dış Beyaz Kenar Bant Petrol Yeşili
Materyal: Çelik Sac / Emaye

Emaye Tabak 12 cm Petrol Yeşili ile benzer renklerde farklı ölçülerde emaye tabak, emaye kupa ve diğer emaye ürünler ile bir set oluşturabilir canlı ve harika bir emaye tabak seti sahibi olabilirsiniz.

Daha küçük ebatlarda olan bu emaye kahvaltılık tabak modelleri ile sabah kahvaltılarını eşsiz kılabilirsiniz.

Ev ve işyeri kullanımına uygun yapıda ve tasarımda olan bu emaye kahvaltılık tabak modelleri, kullanım alanı dar olan kamp ve piknik aktiviteleri için de idealdir.

Yerli üretim emaye kahvaltılık tabak modellerimizi, görsel açıdan sunumların daha canlı renklerde olması ve daha sağlıklı sofralar kurma adına tercih edebilirsiniz.

Emaye Tabak Nedir?

Emaye tabak, eskilerin çinko dedikleri şimdilerde emaye kaplamaya uygun kalitedeki metallerin emaye ile kaplanması sonucu oluşmuş son derece sağlıklı sofra ve sunum gereçlerindendir.

* Porselen emaye cam ve çeliğin pozitif özelliklerini mükemmel bir şekilde 800 – 850 °C de birleştirerek, pişirme ve sunum amaçlı mutfak ürünleri adı altında çok daha başarılı bir malzeme ortaya çıkarır.

Emaye sağlıktır.

Emaye Tabak Kullanımı

Sabah kahvaltılarında küçük porsiyonlarda sunabileceğiniz peynir, reçel ve benzeri yiyecekler için ideal boyutlardaki bu renkli emaye tabaklar sofranıza çok şık bir hava katacaktır.

Nötr yapıları ile yiyeceklerin tatlarını değiştirmez, bakım ve temizlenmesi oldukça kolaydır.

Farklı boyları ile emaye tabak seti oluşturabilirsiniz.

12 cm emaye tabaklar kahvaltılarda, 17 cm tabaklar pasta ve tatlı sunumları ve küçük porsiyonlarda yiyecek servislerinde kullanılabilir.
20 ve 21 cm emaye tabaklar ile karavan tarzı kullanım alanı dar olan yerlerde servis tabağı olarak son derece kullanışlıdırlar.

Emaye tabak seti hafiftir. Servis ve taşıma açısından son derece kullanışlıdırlar.

Emaye Tabaklar Sağlıklı mıdır?

* Tamamen doğal malzemelerden üretildikleri için son derece sağlıklı ürünlerdir.
* Toksik değildir.
* Son derece sert ve pürüzsüz materyaldir. Isıya maruz kalsalar da bir salınımları olmaz çözülmezler. Bu da sağlık açısından bir riski olmadığı anlamına gelir.
*- Temizlenmesi kolay ve anti bakteriyeldir. – pürüzsüz paslanmaz gözeneksiz yüzey, yiyecekleri pişirirken, fırınlarken ve saklarken mükemmel düzeyde hijyen sağlar.

Emaye Tabak Bakım ve Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Emayeci emaye tabak modelleri bulaşık makinesinde yıkanabilir. Ancak, gelecek nesillere kadar uzun ve ışıltılı kullanım için elde yıkamanızı tavsiye ediyoruz.

Emaye Tabak Bakım ve Temizleme İpuçları

Emaye Tabakların Bulaşık Makinesinde Temizlenmesi

Bulaşık makinesine koymadan önce üzerindeki yiyecek artıklarını veya yanmış yiyecekleri çıkarın, yanmış yapışmış yiyeceklerin üzerine hafif ılık ya da sıcak su dökün az miktar jel bulaşık deterjanı koyun, yumuşak bir fırça ya da sünger ile hafifçe ovarak yüzeyi kirden arındırın, ardından ılık suyla durulayın. Bulaşık makinesine yerleştirdikten sonra hassas cam temizleme programını kullanın.

Emaye Tabakların Elde Temizlenmesi

* Jel bulaşık deterjanları ve bulaşık süngeri ile yıkanmasını öneriyoruz.
* Emaye servis tabakları üzerinde oluşan siyah çizgiler genelde paslanmaz çelik çatal kaşık bıçakların metal aşınmasıdır, yumuşak bir bulaşık jeli ile ovularak giderilebilir.
* Eğer leke kalmışsa ılık bir suya çok az sirke ilave ederek yumuşak bir bez ile ovmak yeterli olacaktır.
* Su lekeleri kalmaması ve nem ortamı oluşmasına engel olmak için yıkama sonrası güzelce kurulandığından emin olun.

Emaye Tabak 12 cm Petrol Yeşili – Emaye Ürünler – Emaye Tabak

Önceki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir