Blog

Yeni Nesil Kase: Emaye Kaseler

EMAYE KASELER

Çok fazla geriye gitmeden, insanoğlu’nun yeme içme alışkanlıklarında daha sağlıklı ve pratik kaplara ihtiyaç duymalarından bu yana emaye tencere ve emaye kaseler hayatımızda hep varlar. Zamansız bir yapıya sahip olmaları beklide emaye mutfak ve emaye servis ekipmanlarını vazgeçilmez kılıyorlar.

Zamansız olmaları yanında bir de yer açısından sınırsız kullanım alanları beklide sürekli onlara olan ilgimizi canlı tutuyordur. Bu aralar ülkemizde eski methodları koruyarak – elle daldırma- imal edilen ancak eskiye nazaran çok daha dayanıklı ve sağlıklı yapılarıyla emaye mutfak eşyaları raflarda, kafe ve restoranlarda, kahvaltı salonlarında, kamp yerlerinde ve sosyal medyada açıkçası olması gereken her noktadalar.

Günümüz akımlarından minimalizim ile birlikte de kendisine oldukça fazla yer bulan emaye ürünler baş tacımız. Özellikle emaye kaseler bizim favori ürünlerimizden. Çok fazla ölçü seçeneği ile birlikte özellikle 12-14-16-20-26 ve 32 cm emaye kase boyları her kesime hitap eden seçenekleriyle ve kaliteli yapılarıyla sizlere hizmet etmeye hazırlar.

Şöyle düşünün tek kişilik herhangi bir yiyecek servisi, kuru yemiş, pop corn, salata ya da cacık kahvaltıda çocuklarınız için ideal bir ölçü kabı ya da tek kişilik mayalayacağınız bir yoğurt kabı ve üstelik en sağlıklı olanı. Diğer ölçüler de keza aynı şekillerde sizlere hizmet edeceklerdir ancak özellikle akşam yemeklerinde kalabalık aile ortamlarında 20 cm emaye kase ve 26 cm emaye kaseler sofranıza parlak yüzeyleri ile ayrı bir şıklık sunmalarının yanında; en sağlıklı şekilde salata ve benzer gıdaları servis ederken tercih edebilirsiniz. Ve belki de yazlık mekanınız ve ya dağ evinizdeki uzun masanın ortasında meyvelik olarak hayal edin.

Emaye Yuvarlak Fırın Tepsisi

Emaye Yuvarlak Fırın Tepsisi

Emaye Sığ Servis Tepsisi 26 cm Sarı

Emaye Sığ Servis Tepsisi 26 cm Sarı

Emaye Fırın Tepsisi Ve Emaye Servis Tepsisi Büyük Boy Siyah

Emaye Fırın Tepsisi Ve Emaye Servis Tepsisi Büyük Boy Siyah

Son zamanlarda ünlü şeflerin ve kaliteli mekanlarında vazgeçilmezi olduklarından, çeşitli tatlı ve dondurma sunumlarında da kullanılan emaye kaseler gerçekten farklı bir hava katıyor sunumlara.

Ev hanımları, youtuber bazı yemek tarifi sunan şefler ve bazı instgram fenomenlerinin özellikle hamur yoğurma kabı olarak kullandıkları 32 cm emaye kaseler ve daha hacimli emaye kaseler gerçekten çok kullanışlılar ve hijyenikler.

Kullanım alanlarını biz kendimizce belki sınırlı alanlarda tutmuş olabiliriz artık gerisi siz sevgili emaye severlerin sonsuz ihtiyaçlarından doğan herhangi bir yerde ve yaratıcılığınıza bağlı olarak değişeceklerdir. Unutmayın ki kalite ve sağlığın olduğu her yerde emaye kaseleri ister servis ve sunumda isterseniz bir direk ateş ya da fırında çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Emaye Kase Fiyatları için

Emaye Kase Siparişi için,

Belli bir kullanım sonrası yüzeylerinde camsı malzemeden kaynaklı lekelenmeler olacaktır. Bunları lütfen dert etmeyin. Katı sabun sürüp ılık bir su ve süngerinizin yumuşak kısmı ile hafifçe ovalayarak bunu kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Her ne kadar bulaşık makinesinde yıkanabilseler de elde yıkama her türlü mutfak ürününün ömrünü uzatır bu emaye kaseler içinde geçerlidir.

Bunca geniş kullanım alanı olan emaye kaseler için mutfağınızda mutlaka bir yer ayarlayın. Emaye kase setleri oluşturmak çok faydalı bir fikir olabilir.

Emaye Kase Fiyatları

Emaye’nin çok farklı alanlarda kullanımı mümkündür ve son derece de başarılıdır. İlk başlarda küpe ve kolye gibi süs eşyalarının metallerinin korunması ve daha parlak görünmesi adı altında süs eşyalarında kullanılmıştır. Dişçilikte yine kaplama olarak kullanılmasının yanında bazı ısıtıcıların iç kısımlarında ısı geçirgenliği avantajından dolayı birçok ısıtıcının içinde de kullanılmıştır emaye. Emaye kaplama çok fazla ürün vardır. Soba boruları, ocak üstündeki set başları ve demiri, küvetler, buzdolaplarının dış yüzeyleri, inşaat sektöründe bazı malzemelerin dış yüzeylerinin kaplaması vb.

Peki emaye ürünleri neden bu kadar çok seviyoruz!

Emaye eşyalarla ilgili en çok beğenilen şeylerden biri de görünüşleridir. Çok farklı renkleri kendi içlerinde bile kontras oluşturacak şekilde ya da geleneksel renklerinde kombinlemek mümkündür. Hele bu bir de emaye kaselerde ise emaye kase seti oluşturmak ve bunları mutfağınızda güzel bir yere konumlandırmak harika bir fikir olacaktır. Renkleri çok canlı olmasının yanında pastel olanlarda günümüzde revaçtadır.

Emaye eşyaların kampçılar tarafından bu kadar sevilmesinin nedenlerinden biri, sırt çantasına veya spor çantasına sığacak kadar hafif olmasıdır.

Mutfaktaki birçok işi halledebilir.

Cam parçacıklarının ince bir çelik parçasının dışına kaynaştırılmasıyla oluşturulan ( bu, parlak bir yüzey oluşturur ve yemeğinizin çelikten istenmeyen tatları sızdırmasını önler), emaye kaplar ve emaye kaseler büyük bir ısı iletkenidir. Yüksek ısıda kavurma için en iyisi olmasalar da, emaye kaplar ve emaye kaseler kaynatma, kavurma ve haşlama ile çok iyi bir performans gösterirler. Ve emaye kupalar içlerindeki sıvıyı oldukça kıvamında ve sağlıklı bir şekilde muhafaza ederler.

Kolay istiflenebilir olması.

Emaye eşyalar ve emaye kaselerin en sevdiğim özelliklerinden birisi de, parçalarının iç içe geçiyor olmalarıdır. Bu sayede hem raflarınızda hem de pikniğe giderken minimum yer kaplamalarıdır.

Uzun ömürlülük

Evet, cam kaplı çelik olduğu için emaye eşyalar, çok sık kullanım ya da sürekli düşmesi durumunda sadece kenarları çıtlayacağı için belki görsel olarak bir problem görülse de. O görüntüsü bile ona vintage bir görünüm kazandıracağından çok daha şık bir duruşa sahip olacaktır.

Emaye eşyalarınızı nasıl kullanıyorsunuz? En sevdiğiniz desenler neler? Yorumlarınızla bize bunları lütfen bildirin.

Porselen Emaye Kase Beyaz

 

Önceki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir