EMAYE ÜRÜNLER KULLANIMI

EMAYE ÜRÜNLER KULLANIM TALİMATLARI

EMAYE ÜRÜNLER İLK KULLANIM

EMAYE ÜRÜNLER DEVAM EDEN KULLANIM

  • Ne olursa olsun emaye pişirme kabının içine gerekli olan malzemelerden herhangi biri konulmadan ısıtılmaya başlanmamalıdır. Örneğin önce yağ ya da domates sosu konulmalıdır. Çıplak ateş ile önceden tava ya da tencerenizi ısıtma yoluna gitmeyin. Emaye ürünler çok çabuk ısınan materyallerdir.
  • Aşırı ısınma tabanın deforme olmasına veya erime nedeniyle ocağın zarar görmesine neden olabilir.
  • Pişirme kabının aşırı ısınmadığından emin olun. Sağlıklı pişirme için ideal çalışma sıcaklığı 220°C’dir. Pişirme işlemine orta ısıda başlayın ve daha sonra ısıyı yükseltin.
  • Emaye kulplar ve kapaklar çabuk ısınır, çünkü çelik sacdan yapılmıştır. Tencere tutacağı kullanılması şiddetle tavsiye edilir. Bu amaç için kauçuk saplamalı, deri, yüksek kaliteli bir tencere tutacağı kullanabilirsiniz.
  • Isıtılmış emaye pişirme kaplarını asla soğuk suya koymayın. Sıcaklık şoku nedeniyle çatlaklar oluşabilir. Bu nedenle temizlemeden önce tencereyi her zaman biraz soğumaya bırakın.
  • Emaye çizilmeye ve kesilmeye karşı dayanıklıdır. Bıçak, çatal veya mutfak yardımcıları kullanarak herhangi bir zarar vermeden yiyecekleri kesebilir veya çıkarabilirsiniz.
  • Sert nesnelere/zeminlere çarpmaktan veya kapağın kenarına metal mutfak aletleriyle sertçe vurmaktan kaçının – bu hasara yol açabilir.
  • Pişirme kaplarını daima ocağın üzerine kaldırın ve kaydırmayın. Çizikler ve izler oluşabilir. Temizlemeden önce her zaman tencere tabanını ve ocağı iyice temizleyin.

Gerekli özeni göstermenize rağmen emaye dıştan dökülürse, bu sadece görsel olarak rahatsızlık verebilecek bir durumdur. Emaye servis ve pişirme grubu ürünlerinizi sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Sadece iç kısımda pullanma olması durumunda, optimum hijyen artık garanti edilmediğinden değiştirilmesini öneriyoruz. Bu durumla ilgili daha fazla bilgi için ” Emaye Tamir Edilir Mi? ” yazımızı inceleyebilirsiniz.