EMAYE İLE FIRINLAMA

Emaye fırın tepsileri ile çıtır çıtır pişirme sonuçları elde edersiniz ve tepsinin içinde dilimleyebilirsiniz.

Pişen ürün, pişirme kâğıdı olmadan bile emaye yüzeyden kolayca çıkar.

Emaye fırın tepsilerinde, ısı demir çekirdekten eşit şekilde iletildiği için mükemmel, lezzetli ve çıtır pişirme sonuçları elde edersiniz.

Emaye fırın tepsileri kesiklere ve çiziklere karşı da dayanıklıdır, bu da keklerin ve tartların vb. tepsi içinde dilimlenebileceği anlamına gelir. Ayrıca, gözeneksiz pürüzsüz yüzey temizliği inanılmaz derecede kolaylaştırır.

Emaye fırın tepsileri kare, yuvarlak ve dikdörtgen formları ve renk seçenekleri ile her mutfağa uyum sağlayabilir ve canlı renkleri ile de sofralarınıza canlılık verebilirler.

Saf pürüzsüz yüzeyleri temizlik kolaylığı yanında sağlık açısından da en ideal mutfak gereçlerinden bir tanesidirler.

Enleri bünyesinde barındıran en ideal mutfak gereçlerinden emaye fırın tepsilerini satın almanız için en önemli özellikleri hijyen ve pişirme koşulları açısından en sağlıklı çözümleri sunmalarıdır.

Emaye fırın tepsileri içerisinde pişirmeyi planladığınız hamurları karıştırabilir, yoğurabilir ve bu karışımı yine aynı kap ile fırınlayabilirsiniz. Camsı yüzey tatları korur ve yoğurma işleminden sonra her şey kolayca temizlenebilir.

Emaye ile Fırında Pişirme Talimatları:

  • Tüm malzemeleri farklı şekillerde imal ettiğimiz emaye tepsilerinize alın ve yoğurup karıştırın.
  • Hamur karışımını eklemeden önce kalıbı yağlayın ve içini galeta unu ile kaplayın bu, pişirme kâğıdı kullanmaktan tasarruf sağlar. Pişen ürün, piştikten sonra da kalıptan kolayca çıkarılabilir.
  • Pişirme işleminden sonra sıcak kalıbı ters çevirin ve üzerine ıslak bir kurulama bezi örtün. Kısa bir süre sonra pişmiş ürün kendiliğinden kalıptan çıkacaktır.
  • Demir çekirdeğin iyi ısı iletimi sayesinde, fırın tipine bağlı olarak pişirme sıcaklıkları diğer fırın tepsilerine kıyasla daha düşük olabilir veya daha kısa sürede düşürülebilir.

Emaye fırın tepsileri kullanımı ve temizliği hakkında daha fazla ipucu için emaye bakım ve temizlik bölümünü inceleyebilirsiniz.