Blog

Emaye Tabak

Emaye Pizza Tabağı Oksit Sarı

Gıda güvenliği ve yeme içme sektörü arasındaki sıkı ilişki günlük hayatımızın her alanında ve zamanında geçerli olan bir olgudur. Bu işletmeler için bir zorunluluk olduğu kadar haneler için de geçerlidir. Belki haneler kendi bütçeleri kadar ya da özenebildikleri kadar bunlara dikkat etmeye çalışsalar da bazı eksiklikler neticesinde yarım yamalak sağlıklı gıdalar ve kap kaçağa sahip olabilmektedirler.

Her dönemde olduğu gibi günümüzde de işletmeler sundukları gıdalar ve sunum şekilleri ile fark yaratma çabasındadırlar. Bu işin doğasında var olan bir şey ancak son yıllarda daha eğitimli ve genç şeflerimiz görselliğin ve sağlıklı öğeler ile yaptıkları yiyecekleri pişirme ve sunma çabası içerisindeler. Bu aşamada emaye tabak modelleri ile sunumlarını çok daha renkli ve canlı kılıyorlar. Bu tabii ki sadece emaye tabaklar ile sınırlı değil. Birçok işletmede önümüze gelen yiyecekler bir süreçten geçiyorlar ve bunun her aşamasında emaye mutfak ürünleri olduğuna şahit olduğumuz butik işletmelerin de sayısı hızla artmaktadır. Gıdaların hazırlanması aşamasında kullanılan emaye kâseler ve çeşitli boylarda ki emaye tabaklar yanında tencere yemeklerinin hazırlandığı emaye tencereler ve bazı sosların yapımı için emaye tava ve sahan modelleri yanında emaye kaseroller bunları takip ediyor. Hepsinden daha güzel ve özel olanları da emaye fırın tepsisi modelleri tabii ki. Emaye fırın yemekleri gerçekten çok lezzetli oluyorlar.

Emaye Pizza Tabağı Oksit Sarı

Emaye Pizza Tabağı Oksit Sarı

Fırında pişirdiğiniz yemeği aynı kap ile masada servis etmek o canlı renkler ve muhteşem görselliği ile gerçekten fark yaratıyor. Yapılan bu yemeklerin türüne göre sunuldukları farklı ebatlardaki emaye tabak modelleri de çeşitlilik göstermektedirler. Emaye tabak 12 cm den 32 cm ebadına kadar sizlere kahvaltı sunumlarından supla görevi gören modellerine kadar hizmet edebilirler. Kahvaltı, meze ve çerez tarzı gıdaların servislerinde bu küçük ebatlı emaye tabaklar, sonrasında tatlı, kek ve pasta sunumları için emaye 16 cm tabak modelleri kullanılabilir.

Emaye tabaklar işletmeler ve haneler kadar kamp ve karavan hayatının da en değişmez unsurları arasındadır. Emaye 21 cm ve 25 cm boylarındaki servis tabakları ile az sulu olan yiyeceklerin ve et, balık gibi ızgara yemeklerinin de en popüler sunulduğu en ideal boydaki tabaklarındandır. 22 ve 28 cm ebatlarında hafif kenarlı olan emaye pizza tabağı modelleri ile hem pizzalarınızı fırında pişirebilir aynı emaye pizza tabakları ile servisinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar yanında emaye meze tabakları da farklı ebatları ile tüm et ve balık restoranların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Pürüzsüz çizilmez ve son derece kolay temizlenen yapıları ile emaye tabak modelleri ve meze tabakları gerçekten son yılların en popüler servis ve sunum tabakları arasındadır. Peki, hayatımızın içinde bu kadar yer alan emaye tabaklar sağlıklı mıdır?

Emaye kaplamaya uygun çelik sacların emaye ile kaplandıktan sonra yaklaşık 800-850 °C de pişirilen bu muhteşem emaye servis ve sunum tabakları son derece sağlam ve sağlıklıdırlar. Emaye kaplanan tabaklar pürüzsüz ve son derece sert bir yapıya sahip olurlar. Ve sonrasında pişirilen bu emaye tabaklar bulaşık makinesi yıkanması sonrası dahi bir çözünme ve parça kopması yapmaz.

Bu emaye tabak modellerini sağlıklı olduğu kadar son derece güvenli de yapar. Bakımı ve özenli kullanımı emaye tabaklarımızı uzun yıllar kullanmak anlamına geliyor. Isı ile birleşimi sonucu bazı emsal tabak modellerinin tersine emaye tabak modelleri asla yapılarını bozmaz ve sizlere ve gelecek nesillere dahi hizmet ederler. Hafif olmaları ve dayanıklı yapıları ile emaye tabaklar bu yüzden fark yaratma çabası içerisinde olan işletmelerin ilk tercihleri arasındadır.

Emaye Tabak Kırılır Mı?
Emaye, yani emay camsı bir malzemedir ancak emay ince bir koruyucu tabaka şeklinde çelik sac üstüne uygulanarak olağanüstü bir malzemeyi oluşturur. Emaye kırılmaz ancak üstündeki koruyucu tabaka çıtlayabilir. Bu ancak sert bir yüzeye köşesini vurma sonucu olabilir. Bu durumdan sonra aşağıda siyahımsı bir görüntü görülür. Bu astardır. Sağlık açısından bir sakınca oluşturmasa da görüntü olarak rahatsızlık verebilir. Bu durumu ezik olan bölgeye az miktar sıvı yağ püskürterek ve sert bir bez ya da kâğıt havlu vasıtasıyla ovarak altta çelik tabakaya ulaşabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu uygulama sonrası her yıkama sonrası bölgeyi iyice kurulamak ve o şekilde rafa kaldırmanız gerekir.

Emaye Pizza Tabağı Gri

Emaye Pizza Tabağı Gri

Emaye Nedir?
Emaye, doğal malzemelerin bileşiminden oluşan son derece fazla kullanım alanına sahip, çok sağlıklı bir kaplama malzemesidir. Emaye gıda sağlığı ve güvenliğinin ve hijyenin gerekli olduğu tüm alanlar için elzem bir malzemedir. Bu yüzden emayeyi ve onun önemini bilen hemen hemen herkesin ilk tercihi arasındadır. Emaye Tabak Seti Günlük kullanımlarınız yanında özel davet ve organizasyonlarınızda da bu canlı renklere sahip birbirinden şık ve sağlıklı emaye tabakları ve diğer emaye ürünleri kullanabilir ve kendinize özel emaye tabak seti oluşturabilirsiniz.

Emaye renkler oldukça fazla seçeneğe sahiptirler. Bu göz alıcı ve sağlıklı emaye tabaklardan kendinize ve sevdiklerinize oldukça farklı kombinasyonlarda emaye tabak seti oluşturabilirsiniz. Oldukça şık ve sağlıklı bu emaye tabak seti modelleri renk seçenekleri ile oldukça güzel bir hediye seçeneği olabilirler. Emaye tabak seti modelleri ihtiyaçlarınız doğrultusunda 12 cm boyutlarından 32 cm boyutlarına kadar oldukça fazla seçeneğe sahiptirler.

Emaye Tabak Bakım ve Temizliği Nasıl Olmalıdır?
Öncelikle emaye tabaklar emsallerine nazaran daha hafif ama çok daha sağlam bir yapıya sahiptirler. Kalıpları sayesinde üst üste istiflenebilirler ve kolay temizlenirler. Yer kaplamayan oldukça kullanışlı emaye tabak modelleri elde yıkama yanında bulaşık makinesinde de oldukça kolay temizlenebilirler. Emaye tabaklar el yapımı olduklarından oldukça sağlam ve sağlıklı yapılarını koruyan doğal ürünlerdir. Emaye ürünler doğaları gereği bazı konularda özen isterler. Emaye tabaklar fırınlanma aşamasında kancalara takılarak pişirildiklerinden alt kısımlarında kanca izleri bulunmaktadır.

Bu kanca izleri bazı durumlarda tam anlamıyla emaye ile kaplanmadığı için yıkama sonrası eğer ıslak bırakılırlarsa bu kısımlarından pas yapma durumu olabilir. Bu emayenin doğasında var olan bir durumdur ancak bu durumu anlık kurulama ile aşma şansınız vardır. Emayeler yıkandıktan sonra buna benzer kısımlarını direk kurularsanız hiçbir sorun yaşamazsınız.

Emaye tabak modelleri bulaşık makinesinde ve elde temizlenme durumu vardır. Üstlerinde yiyecek artıkları kurumuş ise az ılık suda bekletmeniz ve sonrasında süngerin yumuşak kısmı ile hafifçe sürtmeniz yeterli olacaktır. Üretimimiz olan emaye tabaklar asidik olan limon ve benzeri ürünler ile teması halinde herhangi bir tepki vermeyecek ve yapısında herhangi bir bozulma yaşanmayacaktır. Bu durum bazı demir döküm ürünlerde yaşanan bir durumdur bilginize. Emaye ürünler, sağlıklı ve bir o kadar gerekli olan bir mutfak ve servis sunum elemanıdır.

Emaye tabak bu ürün yelpazesinin en aktif ürünlerinden bir tanesidir. Emaye tabak modelleri farklı şekil ve büyüklükleri ile cafe, meze evleri, kahvaltı sunan işletmeler, et ve balık restoranları, pizzacılar başta olmak üzere bazı butik yağhane ve şarap evlerinin en gözde servis ve sunum elemanlarındandır. Emaye tabaklar ev ve kamp tarzı yerlerde de doğal yapısı ile tercih edilen bir üründür.

Emaye ile ve sağlıkla kalın.

Önceki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir