0536 944 54 44
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

KAMP VE PİKNİK ORTAMINDA YEMEK PİŞİRMEK

21 Mart 2019
912 kez görüntülendi
KAMP VE PİKNİK ORTAMINDA YEMEK PİŞİRMEK

KAMP VE PİKNİK ORTAMINDA YEMEK PİŞİRMEK
Bilindiği üzere milletçe içimizde var olan bir kampçı ve ızgara ustalığının dışa vurulduğu ortamlardır arkadaşlarla veya ailece gidilen piknikler.
Kamp ve piknikte yemek pişirmek; kampın ve pikniğin karakteri, zengin geleneksel yemek yeme olasılığını ortadan kaldırıyor gibi görünüyor. Ama gerçekten bu şekilde mi?
Günümüzde bu aktiviteler için işimizi kolaylaştıran birçok alet ve mutfak ürünü mevcuttur.Bunlarla çok lezzetli et ve balık ürünleri ya da mantarlardan çeşitli yemekler elde edebilirsiniz.
Bizim burada daha ziyade üstünde durmak istediğimiz tabiî ki emaye ürünler.

Her ne kadar kamp ve piknik aktiviteleri eğlenceli olsa da ciddi anlamda bir ön hazırlık gerektirmektedir keza unutulan ve ya atlanan herhangi bir şeyin, kamp ve piknik yerinde telafisi mümkün olmayabilir.
İster klasik bir kamp ateşi yakın ya da farklı formlarda ızgara. Pişirilecek gıdalarınızı hijyen açısından çok sağlıklı olan emaye saklama kaplarında muhafaza ediniz.Emaye saklama kaplarında gıdalarınızın tadını korursunuz. Diğer tüm malzemelerde farklı sıcaklıklarda çok düşük miktarlarda da olsa bazı bileşenler ayrışabilirler.Tamamen doğal hammaddesi ve gözeneksiz yapısı ile emaye ürünlerde gıdalarınızı sağlıklı bir şekilde saklarsınız.

Ayrıca birbirinden renkli farklı ebatlarda emaye tencere ve tepsilerle çok lezzetli değişik yemekleri direk ateşte ya da ızgaranız üzerine koyarak elde edebilirsiniz. Emaye mutfak ürünlerinin zemin ve iç yapısı sayesinde ısıyı en iyi şekilde depolar ve eşit şekilde yayar. Bu sayede emaye ürünler pişirme ve kızartma deneyimini kusursuz iletkenliği ve pürüzsüz yüzeyi sayesinde sağlar.
Yiyeceklerinizle birlikte tüketmeyi planladığınız içeceklerinizi de aynı nedenlerden emaye kupa veya bardakları tercih edebilirsiniz.
Ve olmazsa olmazlarımızdan çay. Güzel sohbetler eşliğinde yedik, eğlendik ve geldi çay zamanı. Emaye demliklerimizde demlenen güzel kokulu demli bir çay ile aktivitenize güzel bir final olur diye düşünüyoruz. Düşünüyoruz ve böyle de olduğuna inanıyoruz 🙂

Emaye ürünler kadar sağlıklı ve renkli bir hayat diliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?