Blog

Emaye Eşya Seti

 

 

Hayatımız, nehir suyuna kapılan bir yaprak misali nereye ve nasıl varacağını bilmez bir hal alabiliyor bazen.

Onca planlar, hedefler beklenmedik doğa ve benzeri olaylar ile kesilebiliyorlar, şekil değiştiriyor ve bazen tamamen tozlu raflardaki yerlerini alabiliyorlar.

İnsanoğlu asla durmuyor. Son nefesimize kadar bir şeylerin peşinde öyle ya da böyle koşturmaya devam ediyoruz. Etmeli de.

Bizi hayata bağlayan değerler ve sevdiklerimiz, hayallerimiz var.

Emaye eşyalar da bunlardan birisidir.

Pandemi ve bazı doğa olayları neticesinde son yıllarda insanlar gerçekten biraz durup bazı şeyleri sorgulamaya başladı.

Daha stabil bir hayat, doğal ve sade bir yaşantı, kır yaşamına geri dönüş. Doğal yaşam ve sağlıklı beslenme gibi.

Tüm bu yaşadığımız entegre hayattan bir nebze kurtulma çabası belki de. Bir kısım da bu hayat tarzından para kazanıyor ama bu keşmekeşin içinde de olmak istemediği için alternatif yaşam tarzlarını bulmak için çaba sarf ediyorlar.

Neyse ki arz talep her zaman arayış içerisinde olan insanlara bir çıkış yolu veriyor.

Bunlardan bir tanesi karavan hayatı, bir diğer popüler olan da Tiny House uygulamaları. Deprem korkusu, büyük şehirlerdeki bulaşıcı hastalıkların yayılma hızı ve korkusu insanları bu tarz arayışlar içerisine itti diyebiliriz.

Diğer taraftan gerçekten büyük şehirlerde doğal gıdalara ulaşmak ve bunu denetlemek gerçekten zor olabilmektedir.

Bu ve benzeri olayları kendi hayat felsefeleri merkezine yerleştiren aileler çözümü doğada aramak için öncelikle kamp ve karavan hayatına yöneldiler.

Kamp hayatı ve benzeri aktiviteler önceden bazı şeyleri planlamak ve hareket almayı gerektiren aktivitelerdir. Belli bir organizasyonun hata kaldırmayan yanları olabilir. O açıdan düzenli ve planlı bir çalışma sonucunda yola çıkılır.

Eksik malzeme de bunlardan bir tanesi olabilir. Yer ile ilgili kısıtlamalar kamp ve karavan benzeri yaşamlarda setler oluşturmayı gerektirebilir. Bunlardan bir tanesi de emaye tencere setleridir.

Emayenin sağlıklı yapısı ile birlikte kamp kullanımına uygunlu emaye ve emaye setleri bir adım öne çıkarmaktadır.

Sağlığımız en büyük servetimiz. Onu bir kere kaybedersek tekrar eski seviyesine getirmekte gerçekten çok zorlanabiliriz. O açıdan doğal gıdalar ile beslenmek yanında doğal mutfak kap kaçakları ile bu yiyecekleri ve içecekleri pişirip servis etmeliyiz.

Bu aşama emaye mutfak eşyaları ve onlardan oluşturabileceğiniz emaye setler ilk önceliğiniz olmalıdır.

Diğer taraftan doğal beslenme geleneği bazı restoran ve kafelerin de önceliği olduğu için emaye setleri bu tarz mekânlarda da görme olasılığınız çok yüksek.

Sadece kır evlerine özgü bir obje değil aynı zamanda şık ve kaliteli restoranların da sunumlarında kullanılmaktadır emayeler.

İşletmeler kendi seçtikleri tasarımları ve işletme logolarını da baskı olarak kullandıkları emaye setler ile fark yaratıyorlar.

Nostaljik yapıların yanında canlı ve parlak görüntüleri ile birbirinden şık ve konsept tasarımlarla işletmeler sıklıkla emaye tabak setleri ve diğer emaye mutfak eşyalarını artık daha sık tercih ediyorlar.

 

Emaye Set Nelerden Oluşur?

 

Emaye set kamp için olacaksa daha minimal boyutlarda seçebileceğiniz tabak ve kaselerden oluşabilir. Daha yerleşik bir ortamınız var ise evdeki düzeninize benzer bir yapıda emaye set oluşturabilirsiniz.

Kullanımı açısından ilk başlarda zorluk yaşayabileceğiniz emaye mutfak eşyalarının kullanımına eliniz alıştıktan sonra ilk başta emaye pişirme setleri ve sonrasında emaye tabak setleri kurup her köşe başını emayeler ile süsleyebilirsiniz.

Farklı ölçülere sahip emaye tabaklardan ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir emaye tabak seti oluşturabileceğiniz gibi emaye tabaklar, emaye kaseler ve emaye kupa ve benzeri diğer emaye mutfak eşyalarından kendinize özel emaye setler oluşturabilirsiniz. Sağlığınızı korumak, canlı ve parlak servis ve sunumları yapmak için emayeler tam sizin aradığınız ürünlerdir.

Uygun kullanım koşulları ile yıllar boyu kullanabileceğiniz emaye eşyalar, ihtiyaçlarınız dahilinde ve yeterli saklama ve muhafaza edebileceğiz alanlar doğrultusunda setler oluşturabilir ve bu ürünleri istifleyebilirsiniz.

Emaye eşyalar hafif olmaları ve kalıplarından dolayı iç içe kullanım imkanı verdikleri için oldukça uygun servis ve mutfak ürünleridir. Emaye tabak setlerinizi benzer renklerde oluşturabilir ya da canlı ve parlak renklerini sofranıza canlılık vermesi adına bir renk yelpazesi oluşturarak da tercih edebilirsiniz.

Diğer taraftan emaye tencere setleri çeşitleri ile de sofralarınızı taçlandırabilir, geçirgensiz ve pürüzsüz yüzeyleri ile son derece lezzetli yiyecekler hazırlayabilirsiniz.

Emayenin enerji tasarrufu yanında sağlıklı pişirme için birçok olumlu özelliği olduğu bilgisi de daha fazla tüketiciyi bu konuda ikna ediyor. Emaye, demir çekirdeği sayesinde indüksiyonlu ocaklarda mükemmel çalışır, kolay temizlenir. Emaye, cam ve demirin 850°C’de bir fırında kaynaştırılmasıyla elde edilir. Emaye fabrikasında her bir parça birçok adımda elle yapılır. Emaye ürünler uygun şekle getirilir, emayeye batırılır, fırında pişirilir ve çevre dostu kağıda paketlenerek tüm dünyaya gönderilir. Pişirme, fırınlama ve saklama için geniş bir renk ve süsleme yelpazesine sahip çok çeşitli kalıpları mevcuttur.

 

Emaye Tencere Setleri İle Pişirilen Yiyecekler Çok Daha Lezzetli

 

Emayenin kaplandığı çelik yekpare yapısından dolayı ısıyı homojen bir şekilde dağıttığından yiyecekler çok daha dengeli pişer.

Diğer taraftan emaye tencere pürüzsüz ve geçirgen yapısı ile yiyeceklerin tadını değiştirmez ve lezzetlerini korurlar.

Bu geçirgensiz ve pürüzsüz yapısı tencerenin daha kolay temizlenmesi anlamına da gelir.

 

Emaye tencerelerde yemek pişirme ipuçları:

 

* Tencerelerin içine malzemeleri koymadan ateşe koymayın. Bu ani ısınmaya ve emayenin zarar görmesine sebep olabilir.

* Yiyecekleri ya da yağı tencere içine koyduktan sonra ısıyı kademeli olarak arttırın. Emaye çok çabuk ısınan bir malzemedir. Bu enerji tasarrufu sağlayan en önemli özelliklerinden birisidir.

* Ocağın üstündeyken tencerelerinizi kenara doğru kaydırarak değil kaldırarak alın. Bu tencerenizin altının çizilmesine neden olabilir.

* Ocaktan aldığınız tencerenizi sıcakken hemen suyun altına koymayın. Bu termal bir şoka neden olabilir ve emayeye zarar verebilir.

* emaye tencereleriniz içinde kalan yiyecekleri yumuşak bir bez ile temizledikten sonra içine ılık su ve deterjan ilave ederek bir süre bekletin. Sonrasında bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz.

* Emaye tencerelerinizi ve setlerinizi dolaplara kaldırırken aralarına keçeden malzeme koyabilirsiniz ya da daha pratik olacaksa kağıt havlu parçaları koyarak da emaye setlerinizin güvenliğini sağlamış olursunuz.

 

Emaye tencere setleri sağlıklı yemekleri pişirmek için ve o eşsiz tatları sunmak için sofralarınızı süsleyecek emaye tabak setleri ile muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz.

Emaye tencere seti, emaye tabak seti harici kahvaltılarınızda da kullanabileceğiniz emaye kaseler ve beraberinde emaye kupalar ile birlikte muhteşem uyumlu emaye setler de oluşturma şansınız var.

Cıvıl cıvıl renkleri yanında farklı kalıpları ile sofralarınıza bol seçenek ve canlı renkleri ile bir dokunuş yapmak isteyebilirsiniz.

Emaye mutfak ve servis eşyaları canlı renkleri ve sağlıklı yapıları ile kurulan sofralar sizlere neşe katacaklar.

Önceki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir