Blog

EMAYE KUPALAR

Emaye Kupalar

Emaye Kupalar

EMAYE KUPALAR

 

Sağlığımızın anahtarı ne yediğimiz ve ne içtiğimizle alakalı olduğu kadar onları ne ile pişirip servis ettiğimiz ile de alakalıdır.

Modern hayatın getirdikleri ile daha hızlı ve pratik servis ve mutfak eşyalarının hayatımıza girmesi, bazı ürünlerin daha ucuza mal edilmesi ve kalitenin düşmesine sebep olmuştur.

Kalitenin düşmesi insan sağlığı açısından uygun olmayan maddelerin de bazı ürünlerin imalatına eklenmesi anlamına gelmektedir.

Bu aşamada sağlıklı ve doğal gıdalar ile birlikte doğal ve sağlıklı yapıları ile emaye mutfak ürünleri ayrı bir önem kazanmaktadırlar.

Emaye kupalar farklı ebatlarda ve kapasitelerde mevcuttur. Kişi ilgi ve alakası doğrultusunda tercih edilebilecek emaye kupa çeşitleri vardır.

Tüm emaye mutfak ve servis eşyalarında olduğu gibi emaye kupalarda çelik sacdan imal edilmektedir. Farklı kalınlıklarda imal edilen bu emaye servis ve mutfak eşyaları hafif ve son derece kullanışlıdırlar.

Emayenin metal üstüne 800-850 °C gibi bir sıcaklıkta işlenmesi bu tarz ürünleri hem daha sağlam hem de daha sağlıklı yapar.

Pürüzsüz bir yüzeye sahip emaye kupalar içerisinde sunulan içecekler tatlarını korudukları için gerçek tatları test edebilirsiniz.

Sağlığını düşündüğünüz aile bireyleri ya da sevdiklerinize emaye kupalardan hediye vererek daha sağlıklı bir hayat ve sağlıklı bir yaşamın anahtarını da vermiş olursunuz.

Üstlerine baskı uygulanabilen bu emaye kupalar farklı tasarım ve görseller ile renkli ve dekoratif bir objeye de dönüşmektedirler.

Canlı ve parlak renkleri sizleri büyüleyecek seçenekleri ile kişiselleştirilmiş emaye kupaları her yerde bulma şansınız vardır.

Emaye kupalar tek tek ve set olarak sıklıkla satılmaktadırlar.

Emaye kupalar dış mekan aktivitelerinizde kamp ve piknik organizasyonlarınızda size eşlik eden en ideal kamp eşyalarının başında gelmektedir.

Taşınması ve muhafazası oldukça kolay olan bu emaye kupalar ile sıcak ve soğuk içeceklerini sağlıklı bir şekilde yudumlayabilirsiniz.

Sağlıklı kelimesini sürekli tekrarlamamızın sebebi emayenin pürüzsüz yüzeyinin asla bakteri ve benzeri şeyleri barındırmaması ve üremesine engel olmasındadır.

Emaye kupalar kesilme ve çizilmeye karşı da korunaklı ürünlerdir.

Emaye kaplanan çelik sac mikro dalga kullanımına uygun değildir.

Emaye kupalarınızı her türlü ısıtıcıda içinde sıvı koyduktan sonra kullanabilirsiniz. Kamp ateşi kullanımına uygun değildirler. Ani ve yüksek ısılar emayelerinizin doğal yapısını bozabilirler.

Isıtmak istediğiniz içeceği kısık ateşle hafif hafif pişirebilirsiniz.

Emaye kupalar son yıllarda kahvaltı salonları ve benzeri işletmelerde sıklıkla tercih edilmektedirler.

 

Emaye Kupa Güvenli mi?

 

– Emaye kupa, metal ile camın yüksek sıcaklıkta bir araya gelmesinden doğan mucizevî bir ürün olarak ortaya çıkışıdır. Yüksek sıcaklıkta pişirilen ve kendinden kıvrımlı yapısı ile son derece sağlıklı bir üründür.

Emaye kupalar pürüzsüz yapısı ile içeceklerinizin yapısını bozmadan sağlıklı bir şekilde içmenize imkan verir.

Çeşitli kalınlıklarda imal edilen ve birkaç kez fırınlanan emayeler sert yüzeyleri ve geçirgensiz yapıları ile daha kullanışlı ve sağlıklıdırlar.

Yine de gövde çelik sac olduğu için mikrodalga kullanımına uygun değildir.

Sıcak içeceklerinizi uzun süre sıcak, soğuk içeceklerinizi de aynı şekilde uzun süre benzer ısı düzeyinde tutarlar.

Nötr yapıları içlerindeki sıvının tadını değiştirmez.

 

Emaye Kupa Nasıl Yapılır?

 

Emaye ya da bir diğer deyişle vitröz emaye, toz camın metal, kil veya taş gibi bir yüzeye endüstriyel sıcaklıklarda eritilerek uygulanması aşamasına verilen addır. Toz cam ısınıp eridikçe, pürüzsüz, gözeneksiz ve yapışmaz bir yüzey oluşturmak için demir yüzeye kaplama benzeri bir şekilde bağlanır.

Bir farklı deyişle Emaye, camın toz haline getirilmesi ve soğuk haddelenmiş DKP saç üzerinde birleşmesiyle üretilen organik bir malzemedir. Emaye ile yapılan kaplama sayesinde, üretilen mutfak araç ve gereçleri, paslanmaya karşı güvenlidir.

Emaye kaplama, üretilen mutfak araç ve gereçlerinin hem dayanıklılığını hem de organik bir malzeme olan camın öğütülmesi ile yapılan kaplama, ürünlerin sağlıklı kullanımını temin eder.

 

 

Vitreus emaye ateşten doğan, korozyona karşı bağışık, cam kadar saf, zaman içinde ve her türlü atmosfer koşuluna sabit kalan çok çeşitli renklerde mevcuttur. Geri dönüştürülebilir. Birçok farklı sektöre son derece çok yönlü, küresel bir yanıt sunan bir kaplama sanayidir.

Doğal bir malzeme, tam olarak teknik olmasa da, bu tanım bize birçok önemli şeyi anlatıyor. Vitritli mine için başlangıç malzemesi, “frit” olarak adlandırılır, doğada bulunan farklı maddelerin bir karışımıdır: silikatlar, boratlar, karbonatlar, oksitler vb.

Ateşten doğar, frit bu malzemelerin eritilmesinin ve daha sonra tekrar soğutulmasının bir ürünüdür. Nasıl soğutulduğuna göre ( suda veya iki metal silindir arasında), ya ufalanan granüller ya da küçük pullar şeklinde olur.

Daha korunaklı, sağlıklı ve dekoratif mutfak sofra sunum ürünleri emayeden olursa mutfağınıza sağlık yanında neşe de gelir.

 

Emaye Kupa Kaliteli Midir?

 

0,50 ile 0,70 mm arasında çelik sacdan imal edilen emaye kupalar, istenilen her renk ve her desen uygulaması için tekrar tekrar fırınlanırlar. Bu emayenin daha sağlam ve pürüzsüz bir yapıya kavuşmasını sağlar. Bu aynı zamanda emayenin son derece kaliteli olduğu anlamına gelir.

Emaye kupalar uygun çelik sac üstüne bazı farklı işlemler uygulandıktan sonra emayenin metal ile buluşmasını ve etkileşimi sonucunda sizin de sağlığınızı korumaya yönelik işlemlerden sonra son halini alırlar.

Güvenle tüm içeceklerinizi yudumlayabilirsiniz.

 

Emaye Kupaların Artıları ve Eksileri Nelerdir?

 

* Emaye kupalar çelik sacdan imal edildikleri için oldukça hafif bir yapıya sahiptirler.

* Kolay istiflenebilir, kulpları sayesinde asılabilir ya da çantalarınıza saplarından kolayca tutturabilirsiniz.

* Sıcak ve soğuk içecekleriniz için tam bir koruyucudur. Uzun süre sıcağı sıcak soğuğu soğuk muhafaza ederler.

* Pürüzsüz yapıları nedeniyle bakteri oluşumuna karşı korunaklıdır.

* Çizilmezler ve aşınmazlar.

* Kolay temizlenirler.

– Emaye kupalar kulpları kolay ısınırlar. Bu Outdoor kullanıcıları için iyi bir şeyken diğer taraftan rahatsız edici olabilir. Ancak birkaç dakikalık bekleme sonrası normal şartlara ulaşacaktır.

– Emaye kupalarınız düşmesi sonucu köşelerinden ya da darbenin olduğu yerden çıtlayacaktır. Alt kısımdan siyah astar görünecek bu da görünüm açısından bir eksi olarak durabilir ancak bu sizi üzmesin çünkü darbe alan kısma az yağ sürüp sert bir peçete ile ovarsanız alt taraftaki çeliğe ulaşacak ve kullanmaya devam edebileceksiniz.

 

Nostaljik yapıları ve tasarım ve renk açısından oldukça zengin bir seçeneğe sahip olan emaye kupalar başta doğal beslenme ile ilgisi olanlar, Outdoor aktiviteleri sevenler ve gıda servislerinin olduğu işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Çok güzel ve anlamlı hediyelik seçeneği de olan emaye kupalar, tek satışları yanında setler şeklinde de pazarda sıklıkla bulunurlar.

Tamamı el işçiliğine dayanan Türk emaye sektörünün en nadide ürünlerinden emaye kupaları diğer emaye sofra ve servis ürünleri ile birlikte satın alabilir ve kendi orijinal setlerinizi oluşturabilirsiniz.

 

2'li Emaye Kupa Oksit Sarı

2’li Emaye Kupa Oksit Sarı

2'li Emaye Kupa Lacivert

2’li Emaye Kupa Lacivert

2'li Emaye Kupa Kırmızı

2’li Emaye Kupa Kırmızı

 

 

 

Önceki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir