Blog

EMAYE KASE

Emaye kase modelleri günlük hayatımızın her safhasında bizlere eşlik edebilirler.

Sağlıklı ve doğal yaşam tarzını benimseyenlerin vazgeçilmez bazı mutfak ve servis gereçleri vardır. Bunların başında da emaye ürünler gelir. Renkli oldukları kadar doğal ve sağlıklı bu emaye ürünler size yeni bir hayat tarzı sunuyorlar.

Emaye kase modelleri iç içe istiflenebilme özelliği sayesinde yer kaplamayan ve canlı renkleri ile de mutfak ve servis aşamasında sunduğu görsel şölen ile fark yaratıyorlar.

Sağlıklı beslenmek hiçbir zaman bu kadar renkli ve cazibeli olmamıştı.

İlerleyen yaşlarımızda bazı hastalıklara maruz kalmamak için beslenmemize dikkat etmemiz son derece önemlidir. En az beslenmemiz kadar dikkat etmemiz gereken bir diğer önemli konu da bu besinleri ne ile pişirip servis edeceğimizdir.

Besinlerdeki zararlı maddeler nasıl ağız yolu ile alınıp sağlığımızı etkiliyorsa, bu yiyecekleri pişirdiğimiz kaplar ve servisinde kullandığımız tabaklar ve kaseler de sağlığımızı direkt etkiliyorlar.

Emaye bu aşamada son derece önemli bir materyaldir.

Emaye de çözünme olmadığı ve gözeneksiz ve pürüzsüz sert yapısıyla tamamen sağlıklı bir üründür.

Farklı ölçülerde emaye kase modelleri size günün her aşamasında hizmet edeceklerdir.

Yemek hazırlarken karıştırma kabı olarak büyük kase modelleri kullanabilirken daha küçük emaye kase modellerinde de farklı sunumlar yapmak elinizde.

Emaye Kase Nedir?

Emaye kaplamaya uygun çelik sacların çok daha sağlıklı bir şekilde bizlere hizmet etmesi için metallerin kaplanmasıdır diyebiliriz.

Uzun yıllar parlaklıklarını ve canlı renklerini koruyan emaye kaseler sizlere ve gelecek nesillere hizmet edebilirler.

 

Emaye kaseler pişirme ve servisin tüm aşamasında var olabilirler.

 

 

Emaye kaseler ne için kullanılırlar?

 

Kahvaltılarda reçellik, sofralarda kuruyemiş ve çerez sunumlarında ya da mısır gevreği servisinde kullanılabilir. Bir büyük boyları ile çorbalarınızı pişirebilir porsiyonluk et ve sebze yemeklerinizi fırında pişirebilirsiniz.

Tek kişilik salata sunumlarınız için kullanabilirsiniz. Emaye salata kasesi için mükemmel bir seçimdir. İster tek kişilik salata servisinde olsun isterseniz davet ve organizasyonlarınızda kullanılmak üzere daha büyük salata kasesi olarak kullanılacak olsun, emaye salata kasesi çeşitleri bulabilirsiniz.

 

Daha büyük boylarında hamur yoğurabilir, kapaklı emaye kase modelleri ile çok lezzetli yoğurt mayalayabilirsiniz.

 

Emaye kaseler hafif yapıları ile taşınması kolay, bir o kadar da işlevsel yapısı ile kamp ve piknik organizasyonlarınızda kullanılabilecek ender ürünlerdendir.

Karavan kullanımında yer kaplamaması, kolay temizlenmesi onu son derece popüler bir ürün yapar.

Doğa ile iç içe ve en az doğa kadar saf ve temiz bir ürün.

Emaye kase seti oluşturabilir farklı amaçlarınıza hizmet etmelerini sağlayabilirsiniz. Emaye bilindiği gibi fırın kullanımına da uygun olduğu için sıcak ve soğuk yiyeceklerin pişirilmesi ve servisi aşamasında kullanılabilirler.

 

 

Emaye kaseler gıda için güvenli midir?

 

– Tamamen doğal malzemelerden üretilmişlerdir.

– İndüksiyon dâhil her türlü ocak kullanımına uygundur.

– Kesilme ve çizilmeye karşı dayanıklıdır.

– Temizlenmesi kolay ve anti bakteriyeldir. – pürüzsüz paslanmaz gözeneksiz yüzey, yiyecekleri pişirirken, fırınlarken ve saklarken mükemmel düzeyde hijyen sağlar.

– Daha sağlıklı ve enerji tasarruflu pişirme imkânı sunar.

– Yapısı gereği aromayı korur.

– Önerilen maksimum çalışma sıcaklığı 220 °C olarak belirlenmiştir.

– Renk ve tasarımda çeşitlilik açısından zengindir.

– %100 geri dönüştürülebilir.

 

Tüm bu nedenlerden emaye kaseler ve diğer tüm emaye mutfak eşyaları gıda güvenliğini size sunarlar.

 

Emaye kaplama neyden yapılır?

 

Cam hamuruna birden fazla maden oksitleri katılır ve emay elde edilir. Emay ile kaplanan malzemelere de emaye adı verilmektedir. Emay maddesini elde etmek için silisyum, soda, boraks, kurşun oksit ve renk verici metal oksitler bir araya getirilir.

 

Emaye bir kapta yemek pişirebilir misiniz?

 

Evet, son derece lezzetli yiyecekleri pişirmenin sırrı, pürüzsüz ve nötr olan emaye mutfak eşyaları ile yiyeceklerinizi pişirmektir.

Altta var olan çelik ile homojen bir ısı dağılımı ve emayenin bu ısıyı eşit ve bir şekilde yayması ile son derece güzel tariflere imza atacağınıza eminiz.

 

Bu emaye kaseler için de geçerli bir durumdur. Emaye kaseler genel olarak direk ocakta, indüksiyonlu ocakta, fırında size pratik çözümler sunacaklardır.

 

Emaye Nedir?

 

Emaye bir kaplama malzemesidir. Genelde cam diye adlandırılır.

 

– Emaye kaplama hakkında kısaca bahsetmek gerekirse; farklı inorganik metal oksitlerin karışımından elde edilmiş karışımın, uygun olan metalik yüzeyin üstüne uygulanması da denilebilir. Bu birleşim belli sıcaklıklarda pişirildikten sonra ortaya çok daha mukavemetli ve dekoratif bir ürün olan emaye eşyalar çıkmaktadır.

 

Emaye kaplama hakkında daha teknik bilgi almak için https://malzemebilimi.net/emaye-kaplama-nedir.html sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Sağlığın simgesi emaye mutfak eşyalarını mutfaklarınızdan ve sofralarınızdan eksik etmeyin.

Emaye ile ve sağlıkla kalın.

Önceki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir