Blog

Riess Emaye

Emaye Kase 17 cm

Riess Emaye

Riess markası emaye ürünler arasında en çok tercih edilen markalardan birisidir. Tercih edilmesinin tabi ki birçok sebebi vardır. Riess markası Avusturya kökenli bir markadır. Markanın tarihi 1350 yıllarına kadar dayanmaktadır. Oldukça kökenli olan bu marka günümüzde de halen faaliyet göstermektedir. Marka sadece ürettiği emayeler ile değil, aynı zamanda üretim şekliyle de ön plana çıkmaktadır. Riess markası 1350 yılından günümüze kadar el işçiliği ile emayeleri üretmeye devam ediyor.

El işçiliği ile üretim yapan Riess markası buna rağmen tasarım yelpazesi oldukça geniş olan bir firmadır. Birçok model ve birçok tasarım Riess markasının bünyesinde çalışan usta eller tarafından ortaya çıkar. Bu usta eller sadece emaye ürünleri üreten sıradan kişiler değildir. Adeta her biri birer sanatçıdır. Zira yaptıkları tasarımların her biri değerli bir sanat eseridir. Tasarım yelpazesinin geniş olması her türlü zevke uygun bir emaye ürünü bulmayı kolaylaştırıyor. Her kesime ve her tarza uygun emaye ürünler Riess markası tarafından çok uzun yıllar boyunca üretilmeye devam ediyor. Global bir marka olan Riess markasının ürünlerine emayeci.com adresinde göz atabilirsiniz.

Riess Emaye Tencere

Riess markası el işçiliği yapan nadir firmalardan olması sebebiyle ve bunun yanı sıra çevreci bir firma olmaları insanların bu markaya daha sıcak bakmasına olanak sağlıyor.

Zira Riess 1926-1935 yılları arasında üç adet hidroelektrik santrali inşa etmiştir. Günümüzde 4 adet hidroelektrik santrali bulunmaktadır. 4. Hidroelektrik santralinin inşası 2016 yılında son bulmuştur. İnşa ettikleri hidroelektrik santralleri sayesinde kullanılan enerji doğal yollarla sağlatılıyor. Yaptıkları hidroelektrik santralleri ile çevreyi korumayı adeta kendilerine vazife olarak görüyorlar. Riess markası “ekolojik vizyon, sürdürülebilir düşünce ve sosyal sorumluluk” başlıklarını ilkeleri olarak görüyor. Şirketin bu yapısı ise her yerden takdir topluyor. Sadece ürettikleri ürünler ile değil, çevreye karşı duruşları ile de Riess ekibinin kalitesini ve tutkusunu gözlemleyebiliyoruz.

Riess Emaye Tava

Şirketin köklü bir şirket olması ve çizdikleri çizginin üzerinde uzun yıllar boyunca üretimlerine devam etmeleri ayrıca kaliteden ödün vermemeleri emaye ürün alırken Riess markasını kuşkusuz ki ilk tercihlerden biri haline getiriyor. Riess markası emaye ürünler aldığınız takdirde şirketin belirttiği 10 avantaja da sahip oluyorsunuz. 10 avantaj ise şunlardır;

 1. Avusturya’ da üretilen CO2 nötr
 2. İndüksiyon ve tüm ısı kaynakları için uygun
 3. Kesilmeye ve çizilmeye karşı son derece dayanıklı
 4. Kolay temizlenebilir ve anti bakteriyel özelliğe sahip
 5. Daha sağlıklı ve enerjiden tasarruf ederek pişirme
 6. Aroma nötr
 7. 450 derece gibi çok yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı
 8. Uygun kullanım ile uzun yıllar ilk gün ki gibi
 9. Birçok renk ve tasarım ile geniş bir tasarım yelpazesi
 10. Geri dönüşüme uygun

Mutfaklarınızı renklendirebileceğiniz, masalara ve sunumlara zarafet katabileceğiniz her türlü emaye çeşidi Riess markasında mevcut. Riess markasını Türkiye’de emayeci web adresinde bulabilirsiniz. Riess Emaye Türkiye, emaye tavadan emaye tencereye her türlü emaye modeline göz atabilir, zevkinize uyan emayeler ile siz de mutfağınıza renk katabilirsiniz.

Yorumlar

 1. birol yığıltekin dedi ki:

  riess emaye ürünleri nereden alabiliriz

  1. Kerem Tezcan dedi ki:

   Merhaba Birol bey. Riess emaye Türkiyede şu an satışı yok maalesef. Amazon tarzı siteler üzerinden edinebilirsiniz. Esen kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir